Campionatul Național de Karting Dunlop 2018 a avut 6 etape care s-au desfășurat pe circuitele Amckart și Prejmer. În total, au participat nu mai puțin de 71 de piloți.

Cel mai tânăr dintre aceștia a fost Dragoș Budei, care și-a făcut debutul în motorsport la scurt timp după ce a împlinit vârsta de 4 ani, participând la clasa Kid. Decanul de vârstă al campionatului a fost elvețianul Christian Muller, care, la 64 de ani, a devenit și noul campion al clasei KR Masters.

Podiumurile sezonului 2018 în Campionatul Național de Karting Dunlop sunt următoarele:

CLASA PUFO

Podiumul clasei Pufo la Gala Campionilor FRAS 2018.

1. Edward Epuraș
2. Tiberiu Popușoi
3. Iulia Berea

CLASA MINI

Podimul clasei Mini la Gala Campionilor FRAS 2018.

1. Octavian Costache
2. Darius Cotigă
3. Paul Olinovici

CLASA KF NAȚIONAL

Podiumul clasei KF National. Fratii Popescu au ocupat locul 1 și 3, Raul Pop a fost al doilea în acest sezon.