Campionul național en-titre la open, Gheorghe Ticuță, a reușit o nouă victorie la open, câștigând etapa a treia din cadrul Campionatului Național de Rally Cross, care s-a desfășurat în weekend la Mioveni.

După ce s-a impus și în runda secundă de la Bradu, Ticuță a ieșit din nou învingător la Open și și-a consolidat astfel poziția de lider al clasamentului, cu 59 de puncte.

Ticuță a reușit a doua victorie consecutivă la Open.

Tiberiu Lambescu a reușit locul secund, în timp ce podiumul a fost completat de Niță Iancu.

Gheorghe Ticuță a câștigat și la Clasa H3, acolo unde l-au urmat Mihai Pleșa și Gabriel Ungureanu.

Alexandru Gheorghe s-a impus la Clasa H1, ocupând astfel fotoliul de lider după această etapă. Locurile 2 și 3 la H1 de la Mioveni au fost ocupate de Dorin Părnuș și Liviu Gheorghe.

Gheorghe Ticuță a obținut a doua victorie consecutivă la Open.

Ciprian Luca a câștigat din nou Clasa H2, fiind urmat de Andrei Tomulescu și de Robert Boncescu.

Următoarea etapă va avea loc la Câmpulung Muscel în perioada 6-7 iulie.