Comisia de Raliuri

  • Daniel Ungur – Preşedinte
  • George Grigorescu – membru
  • Valentin Porcişteanu – membru
  • Mihai Lăcătuș – membru
  • Ciprian Solomon – membru

Subcomisia de Rally 2

    • Dan Nicoschi – Președinte
    • Iulian Ichim – membru
    • Bogdan Moldovan – membru
    • Ionuț Ienasel – membru
    • Alexandru Lascu – membru

Comisia de Viteză în Coastă

  • Norris Măgeanu – Preşedinte interimar
  • Paul Andronic – membru
  • Emil Ghinea – membru
  • Constantin Ciufrilă – membru

Subcomisia de Viteză în Coastă 2

  • Bela Stoica – Preşedinte
  • Simon Arpad – membru
  • Csomortani Levente – membru
  • Hagel Otto – membru

Comisia de Anduranță

  • Sergiu Nicolae – Președinte
  • Viorel Nicolae – membru
  • Cătălin Ghigea – membru
  • Mihai Zamfir – membru
  • Viorel Nicolae – membru

Comisia de Super Slalom / Îndemânare Auto

  • Teodor Gheorghe – Președinte
  • Maftei Ion – membru
  • Maftei C-tin – membru

Comisia de Time-Attack-ROTAC

  • Octavian Costin Drăgan – Președinte
  • Mihai Narcis Isac – membru
  • Mihnea Iulian – membru
  • Andrea Fogliazza – membru
  • George Guli – membru
  • Liviu Iernean – membru
  • Alexandru Mirea – membru

Comisia de Off Road

  • Bogdan Constantinescu – Preşedinte
  • Marius Pop – membru
  • Laurenţiu Simonca – membru
  • Alexandru Piedemonte – membru
  • Ionuţ Naca – membru supleant
  • Claudiu Sabău – membru supleant

Comisia de Rally Cross

  • Justinian Pleșa – Preşedinte
  • Radu Băcîrcel – membru
  • Niță Iancu – membru
  • Iulian Nicolaescu – membru
  • Cristian Dunavățu – membru
  • Costache Petre – membru
  • Florin Talianu – membru

Comisia de Rally Raid

  • Luigi Pîrşu – Preşedinte
  • Ionuț Davidescu – membru (secretar general)
  • Elena Dumitrache – membru (organizare planificare)
  • Andrei Jerca – membru (siguranță și relația cu sportivii)
  • Dan Șoncutean – membru (siguranță și arbitraj)

Comisia de Slalom Paralel

  • Dan Nirișteanu – Preşedinte
  • Sorin Târnovean – membru
  • Dan Grunca – membru

Comisia de Automobile Istorice de Competiție

  • Horia Popescu – Preşedinte
  • Gabriel Stanciu – membru
  • Gunther Graef – membru
  • Catalin Cedric Ghigea – membru
  • Horațiu Anghel – membru

Subcomisia Dacia Revival

  • Dan Spuderka – Președinte
  • Emil Naghy – membru
  • Adrian Apostu – membru

Subcomisia Klausenburg Retro

  • Horațiu Anghel – Președinte

Comisia de Drift

  • Denis Alexandru Manea – Președinte
  • Camil Tănăsescu – membru
  • Gabor Imre – membru
  • Răzvan Mateescu – membru

Comisia de Vehicule Electrice și Energii Alternative

  • Robert Drăgan – Președinte
  • Meda Adriana Zamfir – membru
  • Constantin Ciotu – membru
  • Cristian Rădulescu – membru
  • George Nicolaie – membru

Comisia pentru Femei

  • Mirela Bucovicean – Președinte
  • Laura Savu – vicepreședinte
  • Alina Bianca Pop – membru
  • Mimi Oros – membru
  • Oana Hadăr – membru

Comisia Națională de Drag

  • Bogdan Niculescu – Președinte
  • Alin Faur – membru
  • Horia Miclăuș – secretar