Podiumul clasei 1: 1. Aur 2. Marișca 3.Nica

Multiplul campion de raliuri, Titi Aur, s-a impus în etapa a doua din Campionatul Național de Super Rally. Peste 5.000 de spectatori au fost prezenți la runda de la Craiova.

Aur, revenit anul acesta în motorsport din postura de concurent, a fost primul atât în prima manșă de concurs, cât și în a doua. De altfel, manșa a doua a înregistrat o singură parcurgere a traseului, atunci când pilotul de la Cotnari Rally Team a fost cronometrat cu 03:20,981, cel mai bun timp al zilei.

Locul secund a fost ocupat de Mihai Leu, la bordul unui Ferrari 458. Acesta a încheiat manșa finală cu 03:24,232, în timp ce pe trei s-a clasat Dani Oțil, care a concurat cu un Radical SR4 și a terminat concursul cu timpul de 03:28,056.

Campionul național en-titre la raliuri, Bogdan Marișca (Ford Fiesta R5) a fost la 200 de miimi în spatele acestuia și a încheiat pe patru la general după ce în prima manșă reușise al doilea timp.

Aur s-a impus și la Clasa 1, acolo unde a fost urmat de Bogdan Marișca și Marian Nica (Audi R8), în timp ce Leu a câștigat la Clasa 4. Pe pozițiile 2 și 3 s-au clasat Oțil și Septimiu Marghitaș (Seat Leon)

Robert Barabas (Fiat 126 Proto) s-a impus la 2A (2RM < 1600), în timp ce Cătălin Cedric Ghigea (Alfa Romeo Alfeta) la 2B (2RM > 1600). La Monomarcă victoria i-a aparținut lui Bogdan Vrabie (Suzuki Swift Sport).

În total, 36 de piloți au participat la Craiova Super Rally. Rezultatele complete sunt disponibile pe www.rallycontrol.ro