Cu opt etape organizate în 2019 și nu mai puțin de 14 cupe, Campionatul Național de Off Road a avut la start aproape 200 de sportivi de-a lungul sezonului.
Față de ediția anterioară a Galei Campionilor FRAS, off road-ul a avut și două noutăți de-a lungul sezonului, introducerea clasei Standard C și a SSV-urilor.
Podiumurile complete ale sezonului 2018 din Campionatul Național de Off Road sunt disponibile aici.
Podiumurile sezonului 2019 în Campionatul Național de Off Road sunt următoarele:
TRIAL PILOȚI. STANDARD A:
Locul 1: Cristian Foaltin
Locul 2: Karol Perețeanu
Locul 3: Rareș Bucur
TRIAL COPILOȚI. STANDARD A:
Locul 1: Gheorghe Deleanu
Locul 2: Tudor Șerbean Mălăncrăvean
Locul 3: Raul Petrea
TRIAL PILOȚI. STANDARD B:
Locul 1: Sebastian Avram
Locul 2: Vlad Huminuc
Locul 3: Nicolae Burada
TRIAL COPILOȚI. STANDARD B:
Locul 1: Alexandru Chivari
Locul 2: Mihai Mustea
Locul 3: Radu Romanescu
TRIAL PILOȚI. STANDARD C:
Locul 1: Vlad Cristian Rațiu
Locul 2: Cristian Craveț
Locul 3: Alin Bob
TRIAL COPILOȚI STANDARD C:
Locul 1: Vlad Murar
Locul 2: Marius Mateș
Locul 3: Jan Willem Eek
TRIAL PILOȚI. OPEN:
Locul 1: Octavian Tudor
Locul 2: Teodor Vișoiu
Locul 3: Tudor Mircea
TRIAL COPILOȚI. OPEN:
Locul 1: Liviu Barbu
Locul 2: Marius Pop
Locul 3: Rareș Bucur
TRIAL PILOȚI. SSV:
Locul 1: Doru Marius Iacobuş
Locul 2: Andrei Ungureanu
Locul 3: Virgil Brătășanu
TRIAL COPILOȚI. SSV:
Locul 1: Adrian Culea
Locul 2: Bogdan Ioan Muscalu
TRIAL COPILOȚI. EXTREM:
Locul 1: Florin Cosmin Petrişor
Locul 2: Constantin Fântână
Locul 3: Laurenţiu Dobrică
TRIAL PILOȚI. EXTREM:
Locul 1: Dragoș Marius Cîndescu
Locul 2: Andy Vișoiu
Locul 3: Sorin Miron
TROPHY PILOȚI. STANDARD A:
Locul 1: Cristian Foaltin
Locul 2: Oana Tarcea
Locul 3: Karol Perețeanu
TROPHY COPILOȚI. STANDARD A:
Locul 1: Raul Petrea
Locul 2: Tudor Tămaș
Locul 3: Tudor Șerban Mălăncrăvean
TROPHY PILOȚI. STANDARD B:
Locul 1: Nicolae Burada
Locul 2: Vlad Huminuc
Locul 3: Sebastian Avram
TROPHY COPILOI. STANDARD B:
Locul 1: Traian Mărăcineanu
Locul 2: Radu Romanescu
Locul 3: Mihai Mustea
TROPHY PILOȚI. STANDARD C:
Locul 1: Cristian Craveț
Locul 2: Alin Bob
Locul 3: Vlad Cristian Rațiu
TROPHY COPILOȚI. STANDARD C:
Locul 1: Marius Mateș
Locul 2: Vlad Murar
Locul 3: Magda Danciu
TROPHY PILOȚI. OPEN:
Locul 1: Teo Vișoiu
Locul 2: Tudor Mircea
Locul 3: Octavian Tudor
TROPHY COPILOȚI. OPEN:
Locul 1: Marius Pop
Locul 2: Valentin Alexandroae
Locul 3: Liviu Barbu
TROPHY PILOȚI. SSV:
Locul 1: Andrei Ungureanu
Locul 2: Doru Marius Iacobu
Locul 3: Virgil Brătășanu
TROPHY COPILOȚI. SSV:
Locul 1: Adrian Culea
Locul 2: Bogdan Muscalu
TROPHY PILOȚI. EXTREM:
Locul 1: Andy Vișoiu
Locul 2: Vasile Claudiu Peștean
Locul 3: Sorin Miron
TROPHY COPILOȚI, EXTREM:
Locul 1: Constantin Fântână
Locul 2: Laurențiu Dobrică
Locul 3: Paul Cioban
ECHIPE:
Locul 1: Transsylvania Off Road
Locul 2: GTC Motorsport
Locul 3: X3M Vâlcea